Očkování

proti pneumokokům u pacientů nad 65let zdarma
proti pneumokokům u pacientů mladších 65let 1600,-
proti klíšťové encefalitidě FSME (1 vakcína s aplikací) 1000,-
plné očkování = 3 vakcíny FSME, s nutností přeočkování u pacientů do 60let po 5 letech, u pacientů nad 60let po 3 letech. Lidé od 50 let mají očkování ZDARMA.

Klíšťová encefalitida

výskyt je zaznamenáván v  celé  Evropě, v ČR je zaznamenáván sezónní výskyt s  maximem v  jarních a  podzimních měsících, nejvyšší počet onemocnění je hlášen z  jižních a středních Čech, okolí Brna, z oblastí na severní Moravě, okolí Plzně a z severočeské oblasti.

Pneumokokové infekce

mají různorodý klinický průběh od lehkých onemocnění respiračních, přes záněty dutin, středouší po těžké zápaly plic a mozkových blan. Přenos se děje vzduchem od infikovaných osob, které nemusí mít žádné klinické symptomy. Očkování je doporučeno k ochraně před pneumokokovými infekcemi (zejm. záněty plic). Cílovými skupinami jsou především: osoby ve věku 60 let a starší, zvláště starší osoby žijící v ústavech, oslabené nebo s doprovázejícími chronickými onemocněními.

Očkování proti meningokokům

– dle ceníku očkovacích center. https://www.ockovacicentrum.cz/cz Očkování proti meningokokovým nákazám je doporučeno zejména adolescentům a mladým dospělým (do 25 let věku) s pobytem v kolektivních zařízeních internátního typu. Pro osoby, které se často účastní hromadných kulturních akcí s větším množstvím lidí. Dále pak pro osoby s vrozeným nebo získaným imunodeficitem, vstupující do armády a cestovatele.

Další očkování:

Vice informaci na https://www.ockovacicentrum.cz/cz